Wybór odpowiedniego trenera personalnego

Osoby, które chciałyby zgubić kilka nadprogramowych kilogramów i wysmuklić sylwetkę powinny regularnie zacząć ćwiczyć. Co jednak w przypadku, kiedy takie osoby nie radzą sobie z ćwiczeniami na siłowni? Ponadto bardzo istotnym czynnikiem w trakcie odchudzania jest również dieta. Dobry trener personalny ułoży odpowiedni program ćwiczeń oraz pomoże w eliminacji złych nawyków żywieniowych.

Czym charakteryzuje się bardzo dobry trening personalny?

Trening personalny to indywidualne spotkanie z trenerem, który w trakcie ok. 60 minut jest do dyspozycji klienta. Jego głównym zadaniem jest ułożenie planu treningowego dla danego organizmu biorąc pod uwagę postawione cele, możliwości klienta, jego kondycję oraz sposób reagowania organizmu na konkretne ćwiczenia. Każdy trening indywidualny powinien zaczynać się od rozgrzewki. Następnie klient powinien wykonywać ćwiczenia właściwe, a całość powinna kończyć się rozciąganiem mięśni, czyli strechingiem. Należy pamiętać, że ilość sesji z trenerem uzależniona jest od klienta, jednak optymalną liczbą są 3-4 sesje w tygodniu. Dzięki temu efekty przyjdą znacznie szybciej. Poza tym obecność trenera gwarantuje bezpieczeństwo osoby ćwiczącej, a także odpowiednią technikę wykonywanych ćwiczeń.

Czym powinien charakteryzować się dobry trener personalny?

Trener w Poznaniu musi przede wszystkim umieć zmotywować klienta do tego, aby podjął się aktywności fizycznej. Niektóre osoby cierpią na brak motywacji i z tego względu często po pewnym czasie rezygnują z treningów. Plan treningowy musi ułożony w taki sposób, aby nie był nudny, ale by dawał również wymierne efekty pracy w krótkim czasie. Tak indywidualnie dopasowany trening jest w stanie zapewnić fantastyczne rezultaty w krótszym czasie, niż trening grupowy. Ponadto trener personalny z pewnością dużo lepiej ułoży cały plan ćwiczeń, niż w przypadku samodzielnych ćwiczeń na siłowni. Bardzo często klienci oprócz ćwiczeń mają problemy z trzymaniem odpowiedniej diety. Mimo, iż trener personalny zazwyczaj nie jest dietetykiem, jednak potrafi doradzić w kwestiach żywienia. Często spotyka się również, że trener personalny rozpisuje klientom diety.
Dobry trener personalny powinien mieć odpowiednie, indywidualne podejście do każdego klienta. Poza tym musi wyróżniać się doświadczeniem i musi umieć zarazić chęcią rozpoczęcia aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz