Sylwetka trenera personalnego

W dzisiejszych czasach zawód trenera personalnego staje się coraz bardziej popularny i wiele osób decyduje się na indywidualne zajęcia. Podyktowane jest to zazwyczaj chęcią osiągnięcia szybkich rezultatów. Ponadto klienci lubią być traktowani w sposób indywidualny, trener personalny zapewnia im uszyty na miarę, idealnie skomponowany program treningowy, który w pełni odpowiada ich możliwościom.

Trener personalny – jak wybrać najlepszego?

Każdy trener personalny powinien charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami, które świadczą o jego kompetencji oraz znacznej wiedzy w tym temacie. Przede wszystkim trener powinien mieć ukończone stosowne kursy, które przygotowują go do pracy z klientami. Każdy trener łączy w sobie tak naprawdę kilka postaci: nauczyciela, sportowca, psychologa i po części sprzedawcę. Ponadto powinien być on entuzjastycznie nastawiony do wszelkich nowych wyzwań, a także zarażać wręcz swoją pasją, miłością do sportu i zdrowego odżywiania się. Ponadto powinien również chętnie brać udział w różnych kursach doszkalających, które podnoszą poziom jego kwalifikacji.

Przed wyborem trenera powinno się odwiedzić jego stronę internetową oraz popytać znajomych, czy ktoś już wcześniej z nim pracował i jest zadowolony ze współpracy i osiągniętych rezultatów.
Trener powinien budować przyjazną atmosferę relacji z klientem, ciągle motywować go do podejmowania nowych wyzwań oraz do samodzielnego uprawiania sportów na co dzień. Trener personalny jest osobą, która od początku do końca układa plan treningowy oraz doradza w temacie diety. On powinien znać mocne i słabsze strony swojego podopiecznego dzięki czemu jest w stanie zmotywować go do jeszcze jednego powtórzenia danego ćwiczenia. Dodatkowo powinien on również dbać o odpowiednią postawę i technikę wykonywanych ćwiczeń – w ten sposób dba o bezpieczeństwo klienta.

Trening personalny – dla kogo?

Trening personalny może być skierowany do wszystkich, którzy chcą indywidualnego podejścia do swojej osoby. Jest on szczególnie polecany osobom początkującym, które stawiają dopiero pierwsze kroki na siłowni. Ponadto jest to również świetna opcja dla osób starszych, ale również dla tych, którzy mają problemy ze zdrowiem i boją się kontuzji. Ponadto można skorzystać z usług trenera personalnego kiedy przez długi czas treningi były zaniedbywane – trener pomoże szybko i bezpiecznie wrócić do formy i dawnej kondycji.

Dodaj komentarz