Powszechne pomyłki księgowe

W ramach zleconej usługi księgowej widzimy wiele różnych systemów księgowych. Stale prowadzimy księgowość dla klientów indywidualnych i firm. Przejęliśmy również systemy księgowe od innych księgowych. Zawsze pojawiają się błędy… Szczegóły na stronie https://www.obrachunkowy.pl/. zawsze. Oto najczęstsze błędy księgowe, które widzieliśmy i jak ich uniknąć lub naprawić.

Błąd # 1 Wprowadzenie karty kredytowej jako wydatku

Ta nas ośmiesza. Będziemy przechodzić z jednego przedsiębiorstwa do drugiego w ramach naszych usług księgowych. Nagle widzimy wpłatę na kartę kredytową, a płatność jest zapisywana na konto zwane wydatkiem na kartę kredytową. To po prostu pomyłka.
Rozwiązanie: Właściwym sposobem radzenia sobie z tym jest skonfigurowanie karty kredytowej jako konta pasywów. Należy założyć konto karty kredytowej w systemie księgowym, a następnie zarejestrować płatność z konta bankowego na kartę kredytową. Zobacz tę stronę internetową https://www.top-ksiegowosc.pl/ksiegowosc-dla-restauracji/. Powinieneś również rejestrować wszystkie indywidualne transakcje kartami kredytowymi i uzgadniać konto, jak każde inne konto.

Błąd # 2 Rejestrowanie kosztów wynagrodzeń jako netto, a nie brutto

Innym powszechnym błędem, który często widzimy, jest zapisywanie wszystkich transakcji płacowych jako wydatków na płace. Jest tu kilka kwestii. Po pierwsze, istnieją zarówno zobowiązania podatkowe, jak i wydatki, które są związane ze wszystkimi transakcjami płacowymi. Rejestrując tylko to, co trafia na konto możesz zawyżać lub zaniżać wydatki, a tym samym sporządzać niedokładne sprawozdania finansowe.
Rozwiązanie: W przypadku kontroli wynagrodzeń kwotę brutto wynagrodzeń ujmuje się jako wydatek, a podatki od wynagrodzeń pracowników jako zobowiązania z tytułu podatku od wynagrodzeń. Na podział podatków od wynagrodzeń składają się zarówno zobowiązania (podatki od wynagrodzeń pracowników potrącane z kontroli wynagrodzeń), jak i koszty (podatki od wynagrodzeń pracodawców). Opłata od wynagrodzeń (zakładając, że korzystasz z usług zewnętrznej firmy płacowej) powinna być ujęta jako wydatek.

Błąd # 3 Próba poradzenia sobie z pracą, która wymaga pomocy/informacji zwrotnej

Najczęściej księgowy rejestruje transakcje, nawet jeśli nie jest pewien, jak się z nimi obchodzić, lub jeśli nie posiada wiedzy księgowej lub doświadczenia. Powoduje to, że więcej pracy dla twojego urzędu skarbowego, przyjdzie na czas podatkowy i tym samym większe koszty dla twojej firmy.
Rozwiązanie: Załóż konto wydatków pod nazwą „Zapytaj mojego księgowego”. Program teraz ma to jako konto domyślne, chociaż wdrożyłem tę procedurę wiele lat temu przy użyciu konta, które nazwałem „do wprowadzenia”. W rezultacie wszystkie wątpliwe transakcje na tym koncie są przeglądane przez system. Dzięki temu wszystko jest lepiej zorganizowane, a Twój urząd skarbowy będzie znacznie szczęśliwszy.

Błąd # 4 Niepoprawne wpisanie identyfikatora właściciela

W zależności od rodzaju działalności masz do czynienia z wieloma przedsiębiorcami wypłacającymi pieniądze z firmy oprócz ich regularnej wypłaty. Ponadto wielu właścicieli będzie płacić za rzeczy osobiste z konta firmowego (choć prosimy żeby tego nie robić). Często księgowi mylą się z tymi transakcjami i rozliczają je w koszty, co z kolei prowadzi do sporządzenia niedokładnego sprawozdania finansowego.
Rozwiązanie: Załóż rachunek kapitałowy o nazwie Rachunek właściciela. Jeśli jest kilku właścicieli, należy wybrać Konto Właściciel #1 lub Właściciel – (nazwa właściciela). Umieść na tym koncie wszystkie transakcje właściciela; wpłaty właściciela, wypłaty właściciela i transakcje osobiste. Urząd skarbowy ponownie Ci podziękuje i nie będziesz miał wpływu na rachunek zysków i strat firmy.

Błąd # 5 Brak automatyzacji systemu księgowego


Kiedy biorę nowe konto od istniejącego księgowego i spotykam się z nimi, aby przejrzeć system księgowy, zawsze jest to dla mnie bezcenne. Zadaję wiele pytań dotyczących obecnych procedur księgowych. Obecny księgowy najczęściej nie dysponuje najskuteczniejszymi procedurami księgowymi. Czasami jest to spowodowane „starą szkołą”, brakiem troski lub po prostu brakiem wiedzy.
Rozwiązanie: Uzyskaj dobrego księgowego lub usługi księgowe, aby przyjść i zrobić konsultację na temat bieżących procedur księgowych. Wiele programów księgowych ma świetne sposoby na zautomatyzowanie i uczynienie systemu księgowego bardziej wydajnym.
To tylko kilka z najczęstszych błędów księgowych, jakie często widzimy. Innym sposobem pracy nad systemem księgowym jest przeczytanie artykułu na temat prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jesteśmy również zawsze dostępni do bezpłatnej konsultacji księgowej w Państwa biurze lub w naszym biurze… po prostu skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz