6 Wymagań dla zewnętrznego usługodawcy księgowego

Podjęcie decyzji o outsourcingu księgowości dla małej firmy nie jest łatwe dla większości właścicieli. Twój księgowy ma do czynienia z wieloma poufnymi informacjami finansowymi, więc korzystanie z usługodawców zewnętrznych w tej branży może sprawić, że każdy będzie się niepokoił. Korzystanie z usług księgowych zleconych na zewnątrz przynosi jednak wiele korzyści. Ponieważ outsourcing księgowości może być dość nowatorski dla wielu firm, być może nie wiesz dokładnie, jakie korzyści Ci przyniesie.

Poniżej przedstawiamy 6 wymagań dla Twojego usługodawcy w zakresie księgowości, które musi spełniać.

1. Płynne przejście

Nie ma nic gorszego niż użycie nowego produktu lub usługi tylko po to, aby przekonać się, że jest to kompletna pomyłka. Jaka jest strona internetowa działu księgowości? Czy jest zorganizowany? Czy czujesz, że jest nowoczesny i na bieżąco? Jak wyglądała Twoja podróż przez proces sprzedaży? Jeśli zdecydowałeś się na bycie klientem firmy księgowej, potrzebujesz płynnego procesu rekrutacji na pokładzie. Jako nowy klient masz rację, że jesteś sceptyczny wobec nowego dostawcy. Zaufasz firmie, która zajmie sie Twoimi liczbami, więc upewnij się, że usługa jest najlepsza.

2. Oprogramowanie i wtyczki oparte na chmurze

Sektor księgowy został odwrócony do góry nogami dzięki technologiom opartym na chmurze. Jeśli Twój nowy dostawca usług nie oferuje Ci rozwiązań księgowych opartych na chmurze, wahałbym się. Współcześni właściciele firm potrzebują zaufania, jeśli chodzi o księgowość wspólnot mieszkaniowych. Możliwość wysyłania faktur lub płacenia rachunków za pomocą prostego kliknięcia przycisku w telefonie stała się bardziej powszechna i pożądana przez firmy, bez uzasadnionej przyczyny. Jedną z rzeczy, z których jesteśmy dumni z naszej księgowości jest zdolność do niestandardowego projektowania systemu księgowego. Podejmujemy decyzje o tym, z jakiego oprogramowania i wtyczek korzystać w Twojej firmie, a najlepsze jest to, że płacimy za wszystko. Dzięki temu nie musisz się martwić o koszty, a my podejmujemy decyzje dotyczące oprogramowania, które leżą w Twoim najlepszym interesie.

3. Specjalna drużyna lokalna

Chciałbym wiedzieć, czy współpracowałem z oddanym zespołem lokalnym. Mówiąc lokalnie, chodzi mi o to, że znajdują się one w pańskim kraju. Nie chciałbym, aby moje prace księgowe były wysyłane z kraju. Najlepszą rzeczą w korzystaniu z outsourcingu usług księgowych jest to, że powinieneś dostać cały zespół księgowych, a nie tylko jedną osobę. Upewnimy się, że masz co najmniej 3-4 punkty kontaktowe w operacjach, dzięki czemu nigdy nie pozostaniesz bez pomocy. Koniec z martwieniem się o to, że księgowy będzie na wakacjach lub zachoruje!

4. Czas, aby skupić się na wzroście.

Spójrzmy prawdzie w oczy, jako właściciel firmy nigdy nie masz wystarczająco dużo czasu. Według Inc.com, „58 procent właścicieli firm pracujących 60 lub więcej godzin tygodniowo powiedział, że księgowość wspólnot mieszkaniowych – była szczególnie uciążliwa”. Jako właściciel firmy, musisz być oczywiście zatroskany o liczby i raporty finansowe, ale nie musisz się martwić o ich sporządzenie. Dużym argumentem przemawiającym za outsourcingiem ksiąg rachunkowych jest chęć zaoszczędzenia czasu. Powinieneś skupić się na rozwijaniu strategii firmy, a nie na prowadzeniu księgowości.

5. Aktualizacje finansowe na żądanie

Kolejną rzeczą, której powinieneś wymagać od działu księgowości, są aktualizacje, kiedy tylko chcesz i potrzebujesz. Jeśli chcesz widzieć aktualizowane dane finansowe codziennie, w określonym dniu każdego tygodnia lub tylko raz w miesiącu, jest to do zrobienia. Dodatkowo, jeśli spotkasz się z dużym inwestorem lub menedżerem w danym dniu, musisz mieć pewność, że Twój dostawca usług może Ci pomóc w zależności od twoich potrzeb, zgodnie z harmonogramem. Chcesz pracować z dostawcą usług księgowych, który może aktualizować księgi na bieżąco, a także na żądanie, w razie potrzeby, z odpowiednim wyprzedzeniem.

6. Narzędzie decyzyjne


Ostatnia rzecz, jakiej oczekiwałbym od firmy księgowej zleconej na zewnątrz, stanowiłaby wartość dodaną. Nie tylko powinieneś otrzymywać wartość dodaną od dłuższego czasu, ale również powinieneś otrzymać system księgowy, który pomoże Ci w podejmowaniu dobrych decyzji biznesowych. Jeśli otrzymują Państwo na czas dokładne sprawozdania finansowe, powinni Państwo być w stanie podejmować decyzje w oparciu o większą liczbę obliczeń. Jedną rzeczą jest monitorowanie dotychczasowych wyników finansowych, a drugą przewidywanie przyszłości. Należy używać systemu księgowego do przewidywania, dokąd zmierza Twoja firma. Pomoże to zidentyfikować zagrożenia, jak również umożliwi, dokonanie niezbędnych korekt. Twój system księgowy może i powinien pomóc Ci w realizacji kluczowych zadań biznesowych, abyś był na bieżąco. Czy korzystasz z usług księgowych zlecanych na zewnątrz? Czego jeszcze od nich oczekujesz, czego mi brakowało?

Dodaj komentarz