Drzwi zewnętrzne – zimowa konserwacja

Jak zamierzają Państwo przygotować drzwi zewnętrzne na zimę? Przecież możemy być przygotowani na jakąś poważną zimową pogodę, z wszechobecnym wiatrem i deszczem. Jest tylko jeden sposób, aby chronić drzwi, a to raczej poprzez zapobieganie niż naprawa, upewniając się, że są one pod dobrą opieką i w dobrym stanie.
Sprawdź drzwi od góry do dołu, aby sprawdzić, co wymaga pracy, sprawdź szczelność, równomierne otwory na klucze i skrzynki na listy. Źródło https://www.e-doors.pl/. Drzwi mogą czasami przyklejać się, zwłaszcza że temperatura może się zmieniać, a drewno kurczy się i rozszerza.

Może to spowodować zmianę wymiarów i kształtu bramy, co może mieć wpływ na wyniki pomiarów.

Doprowadzi to w końcu do przyklejenia się drzwi, które ostatecznie poluzują się od zawiasów.

Pęknięcia drzwi przednich

Sprawdzenie, czy nie ma pęknięć. Drewno może łatwo pękać, zwłaszcza gdy jest narażone na wilgoć, która jest wynikiem ciepła wewnętrznego generowanego z wnętrza domu lub z zewnątrz, z powodu zmieniającej się temperatury na zewnątrz. Pęknięcia drzwi niekoniecznie uniemożliwiają ich skuteczne działanie, ale mogą mieć wpływ na ich wygląd. Zobacz https://www.drzwdrewnianezewnetrzne.pl/drzwi-ktore-kochasz-lub-nienawidzisz/.

Przyleganie lub pękanie

Oprócz problemów związanych z wilgocią w miesiącach letnich, na horyzoncie jest mróz i dlatego należy przygotować drzwi. Gdy już masz do czynienia z jakimikolwiek przyklejeniami lub pęknięciami, zastosowanie uszczelniacza pomoże Twoim drzwiom przetrwać dłużej. W przypadku pęknięć lub szczelin wokół drzwi należy zastosować taśmy uszczelniające i akrylową pastę uszczelniającą. Pomoże to nie tylko utrzymać ciepło w Twoim domu, zapobiegając przedostawaniu się zimnego powietrza, ale także zapewni lepszą izolację akustyczną i poprawi estetykę Twoich drzwi.

Przednia izolacja drzwi

Można znacznie poprawić izolację i zapobiec przedostawaniu się zimnego powietrza. W dolnej części drzwi i po bokach można zamontować uszczelki przeciwwiatrowe. Chociaż bardziej dotkliwie odczuwamy fakt, że drzwi nie zapewniają zbyt wiele ciepła, można je wyposażyć w grubsze zabezpieczenie przed ciepłym powietrzem, nie pozwalając na jego ucieczkę.

Wykończenie drzwi zewnętrznych


Oprócz uszczelnienia drzwi, możesz je również woskować. W ten sposób można chronić drewno przed wilgocią. Powłoka woskowa jest do tego dobra, ponieważ tworzy barierę pomiędzy wilgocią w drzwiach a suchym powietrzem. Daje to drzwiom bardziej świeży wygląd.
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat pielęgnacji drzwi zewnętrznych lub chcesz uzyskać poradę przy zakupie nowych drzwi, skontaktuj się z nami. Jesteśmy po to, aby pomóc i bardzo byśmy chcieli to zrobić, gdybyś najpierw pomyślał o naszej firmie drzwiowej, zanim pójdziesz gdzie indziej. Mamy jedne z najlepszych drzwi zarówno przednich, jak i wewnętrznych, z szeroką gamą stylów i materiałów.

Dodaj komentarz